يكشنبه 1 ارديبهشت 1398   05:24:27
بيشتر
1397/7/29 يكشنبه

مراسم روز جهاني استاندارد در فارس برگزار شد

با حضور معاون تدوین و ترویج استاندارد

به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد استان فارس: همايش بزرگداشت روز جهاني استاندارد با حضور سودابه يحيي زاده ، معاون تدوين و ترويج سازمان ملي استاندارد ايران،  فرج اله رجبي، نماينده شيراز در مجلس شوراي اسلامي ، یداله رحمانی. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ، مرتضی رهنما، مدیر کل استاندارد استان برگزار و از واحدهاي توليدي نمونه استان و مديران كنترل كيفيت نمونه تقدیر شد .

معاون تدوين وترويج سازمان ملي استاندارد ايران در اين مراسم گفت: گردشگري از ظرفيت هاي مهم و بزرگ این استان است كه مي توان با تدوين استانداردهاي گردشگري  اين حوزه را تقويت كرد.

وي افزود:هركدام از افراد جامعه بايد نسبت به استفاده از كالاهاي استاندارد تعهد داشته باشند و اين فرهنگ بايد در جامعه نهادینه شود.

در ادامه نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: سال جاری، سال ترویج و مصرف کالای ایرانی است و باید این فرهنگ را ترویج کنیم.

وی با بیان اینکه بهتر است رویکرد شهروندان استفاده از کالای ایرانی باشد، افزود: استاندارد به عنوان یک معیار مورد استفاده قرار می گیرد و برای تولید خودرو با کیفیت داخلی باید ۸۵ استاندارد رعایت شود .

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري فارس بیان کرد:  سازمان ملی استاندارد ایران برای ایفای نقش نظارتي خود بايد زمينه اعتماد سازي متقابل براي توليد كنندگان و مصرف كنندگان را فراهم سازد .

وی افزود: نقش استاندارد در زندگي روزمره مهم است و براي نخستین بار در انقلاب صنعتي اول به طور مشخص مطرح شد.

مدير كل استاندارد فارس در اين همايش ضمن ارائه گزارشي از عملكرد این اداره کل، گفت:استانداردها بايد قبل از اجرا تدوين شوند و باید با رعایت معیارهای استاندارد در تولید به سمتی حرکت کنیم که جایگاه کالای ایرانی در جهان حفظ شود، همچنين اعتماد جامعه به کالای تولید داخل افزایش یابد.

 در اين مراسم از 3 واحد توليدي نمونه ، 3 واحد حائز شرايط اهتمام به امر استاندارد سازي، 7 واحد شايسته و 9 مسئول كنترل كيفيت برتر تقدیر شد.
 
امتیاز دهی