سه شنبه 25 تير 1398   00:31:19
بيشتر
1397/10/17 دوشنبه

معاون ارزیابی کیفیت: ناگزیر به استفاده از مدل های روز دنیا در ارزیابی کیفیت هستیمنخستین همایش ملی تولیدکنندگان فولاد ایران با حضور تولیدکنندگان برتر فولاد کشور،کارشناسان حوزه فولاد ،اعضا انجمن تولیدکنندگان فولاد ،مدیران و کارشناسان سازمان ملی استاندارد ایران، در برج میلاد برگزار شد.

 مسلم بیات، معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران در این همایش، به تشریح پیش نویس مدل جامع ارزیابی کیفیت ایرانMARKING IRC    (مدلی نوین به منظور ارزیابی کیفی کالاهای با ریسک بالا ) پرداخت.

 بیات با بیان مسائل و مشکلات پیش رو در تولید و حضور مستمر در  بازارهای جهانی خواستار توجه ویژه به مدل های ارزیابی کیفیت در  تولید و ارائه خدمات شد و افزود: امروزه، فقط با تکیه بر مشخصات کیفی کالا( استانداردها ) و بدون  اطلاع از اصالت ، سوابق کیفی و ایمنی کالا همراه با ردیابی مواد و فرآیندها ، نمی توان کیفیت و ایمنی کالا را تضمین کرد و در بازارهای جهانی حضوری پررنگ داشت.

 وی با بیان اینکه بهره گیری مدل های روز ارزیابی کیفیت به ویژه در حوزه ساخت و ساز، تاثیر بسزایی بر فرآیند منتج به یک محصول با کیفیت خواهد داشت تصریح کرد: به همین منظور، مدل جامع ارزیابی کیفیت IRC باتوجه به نوع و سایرمشخصه های یک محصول علاوه بر محصول نهایی، فرآیند تولید از ابتدا تا عرضه و پس از آن را نیز در بر می گیرد.

معاون ارزیابی کیفیت در ادامه افزود: این فرآیند ابتدا در ارتباط با محصولات فولادی ساختمانی و سپس درمورد سایر کالاها و خدمات  به مرحله اجرا گذاشته می شود.

وی خاطر نشان کرد: به منظور حفظ و بهبود ایمنی و سلامت جامعه و همچنین ارتقا سهم محصولات تولید داخل در بازار های جهانی ناگزیر به استفاده از مدل های ارزیابی کیفیت در تولید و صادرات و واردات هستیم.
 
امتیاز دهی