سه شنبه 25 تير 1398   00:31:49
بيشتر
تازه های خبر
1398/1/20 سه شنبه

تلاش نمایندگان سازمان ملی استاندارد ایران برای تسهیل تجارت حلال در اجلاسیه سمیکهجدهمین اجلاس هیئت مدیره موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی در استانبول ترکیه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از استانبول،  در این اجلاس، موضوعاتی چون  تدوین استانداردهای هماهنگ با هدف تسریع در تبادل کالا و خدمات در میان اعضا، یکپارچه سازی اندازه شناسی و خدمات آزمایشگاهی، انطباق فعالیت ها و صدور گواهی استاندارد در راستای رشد اقتصادی پایدار، مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت.

تسهیل تجارت حلال و جلوگیری از ورود کالاهای غیر منطبق با موازین شرعی به کشورمان و ترویج محصولات و خدمات حلال در سطح منطقه ای و بین المللی از مهمترین موضوعاتی بود که از طرف سازمان ملی  استاندارد ایران در این اجلاس مطرح شد.

 همچنین در این اجلاس با رای مثبت تمامی اعضا، محمد حسین شجاعی، نماینده سازمان ملی استاندارد جمهوری اسلامی ایران به مدت 3 سال  به عنوان نایب رئیس و رولا مادانتا نماینده کشور اردن به عنوان رئیس شورای تایید صلاحیت سمیک انتخاب شدند.

 موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی (سمیک) زیر مجموعه سازمان کنفرانس اسلامی فعالیت خود را  از سال 1985، با تشکیل گروه کارشناسی و نمایندگان برخی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی آغاز و جمهوری اسلامی ایران با اهداف معین، به عضویت این سازمان درآمد.
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو اخبار

نسخه قابل چاپ