چهارشنبه 7 اسفند 1398   16:08:17
بيشتر
1397/7/9 دوشنبه

حضور دبیرکل سازمان بین المللی استاندارد فرصت خوبی برای گسترش فعالیت های بین المللی استنیره پیروزبخت در نشست امروز معاونان و مدیران کل سازمان ملی استاندارد ایران با حضور دبیرکل سازمان بین المللی استاندارد در کرج ، گفت: حضور دبیرکل ایزو در ایران می تواند طلیعه خوبی برای گسترش فعالیت های سازمان ملی استاندارد ایران باشد.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در این نشست با اشاره به سابقه  58 ساله عضویت این سازمان در سازمان بین المللی استاندارد افزود: سازمان ملی استاندارد ایران با عضویت در کمیته های فنی ایزو و ایجاد کمیته های فنی متناظر در داخل کشور سعی در ارتقای جایگاه خود در میان 163 کشور عضو ایزو دارد.

وی در زمینه جایگاه سازمان ملی استاندارد ایران در کشور اظهار داشت: این سازمان طبق قانون به عنوان یک سازمان حاکمیتی و نظارتی، زیرنظر رییس جمهور اداره می شود و رییس آن همتراز معاون رییس جمهور است.

پیروزبخت، در همین زمینه ادامه داد: شورای عالی استاندارد به ریاسترییس جمهور و با عضویت 10 وزیر، روسای اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و بخش های خصوصی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد ایران در 31 استان و 150 شهر اداره کل و اداره استاندارد دارد ، گفت: ساختار سازمان ملی استاندارد ایران از 4 معاونت ، مراکز اندازه شناسی و تایید صلاحیت و پژوهشگاه استاندارد تشکیل شده است و از این طریق به موضوعات استانداردسازی در کشور می پردازد.

در این جلسه ، سرجیو موجیکا، دبیرکل سازمان بین المللی استاندارد، با ابزار خرسندی از جایگاه بسیار خوب سازمان ملی استاندارد ایران در دولت گفت: سازمان ملی استاندارد ایران یک عضو فعال در سازمان ایزو است و نماینده این سازمان با عضویت در هیات مدیره فنی ایزو تلاش موثری برای تحقق اهداف ایزو داشته است.

وی با اشاره به برگزاری مجمع عمومی ایزو در هفته اخیر با استقبال بیش از 650 نفر از اعضای اصلی این سازمان که به عنوان خانواده بزرگ استاندارد محسوب می شود خاطرنشان کرد: سازمان بین المللی استاندارد با تعامل و حمایت از اعضا ، تحقیقات و نوآوری را ملاک عمل خود قرار داده و معتقد است با نوآوری می توانیم به اهداف والای استاندارد در دنیا دست یابیم.

وی همکاری با سایر بخش ها از جمله مراکز علمی و دانشگاهها را در نوآوری موثر دانست و گفت : خوشبختانه سازمان ملی استاندارد ایران همکاری های خوبی با دانشگاهها و مراکز علمی دارد و می تواند این یافته های علمی را از طریق آموزش با دیگر کشورها به اشتراک گذارد.

وی استانداردهای بین المللی را بخش جدایی ناپذیر از توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها دانست و تصریح کرد: سازمان بین المللی استاندارد به منظور دستیابی به توسعه پایدار با سازمان ملل متحد ، توسعه تجارت جهانی ، بهداشت جهانی و سایر مجامع بین المللی همکاری دارد.

موجیکا تاکید کرد : سازمان ملی استاندارد ایران برنامه های خود را در زمینه نوآوری و ظرفیت سازی برای ارایه در ایزو مطرح کند.

نیره پیروزبخت، در پایان این جلسه از حضور دبیرکل ایزو در ایران قدردانی کرد و اظهار داشت: در خصوص نوآوری که از موضوعات مطرح شده در ایزو است ، سازمان ملی استاندارد ایران  بر روی ارزیابی انطباق محصولات دانش بنیان که مورد توجه دولت قرار دارد با همکاری دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی فعالیت گسترده ای را آغاز کرده است.

در این نشست ، گزارش فعالیت های سازمان ملی استاندارد ایران در زمینه استانداردسازی، ارزیابی کیفیت، تایید صلاحیت، نظارت براجرای استاندارد، اندازه شناسی و پژوهشگاه استاندارد ارایه شد.
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی