سه شنبه 6 فروردين 1398   11:44:27
بيشتر
1396/12/14 دوشنبه

طرح سراسری نظارت نوروزی سازمان ملی استاندارد ایران اجرا می شوددرآستانه فرارسیدن سال جدید و درایام نوروز، گشتهای ویژه استاندارد در سراسر کشور از 15 اسفند 96 تا 15 فروردین 97، با نظارت بر مراکز تمرکز، توزیع و فروش کالا به ویژه در نمایشگاههای بهاره افزایش خواهد یافت.

نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اعلام این خبر گفت: این طرح با هدف حفظ و صیانت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کالاها و با همکاری سایر سازمان ها و نهادهای ناظر اجرا خواهد شد.

پیروزبخت با بیان اینکه در اجرای این طرح، کمیت و کیفیت کالاهای مشمول استاندارد اجباری و تشویقی در مراکز تمرکز، توزیع و فروش کنترل می شود، افزود: کالاها از نظر وزن، حجم و ابعاد کنترل خواهند شد تا مطابق استانداردهای مورد نظر باشند و از صحت و کالیبره بودن وسایل سنجش از قبیل ترازو ها و باسکولها نیز اطمینان به عمل خواهد آمد.

وی گفت:  مواد غذایی، بهداشتی، شوینده ها، قطعات خودرو و همچنین ترازوها و وزنه ها در میادین میوه و تره بار و مراکز عرضه عمده و جزیی، کنترل نازل های سوخت و همچنین وسایل بازی در شهر بازی ها و تله کابین ها از جمله کالاها و محصولات پرمصرفی هستند که مشمول مقررات استانداردهای اجباری بوده و در ایام نوروز مورد نظارت و کنترل قرار می گیرند.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: معاونت نظارت بر اجرای استاندارد این سازمان در طول مدت اجرای این طرح بر حسن اجرای آن  نظارت دقیق خواهد داشت و گزارش های ارسالی از سراسر کشور را  جمع بندی و ارزیابی خواهد کرد و در صورت لزوم نتایج را در اختیار مراجع مربوطه قرار می دهد.

پیروزبخت گفت: در اجرای این طرح از همکاری سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی نیز برخورداریم.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با آرزوی سالی سرشاراز سلامتی و سعادت برای همه هموطنان ، گفت : ایمنی و سلامت مردم خط قرمز ما برای تمامی محصولات است که در ایام نوروز بر آن تاکید بیشتری خواهیم داشت.
 
امتیاز دهی