امكانات صفحه
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

دسترسی سریع

بین الملل

پایداری، دستورکار اصلی استاندارد

راهنمای جدید ایزو، توجه به امور مربوط به تغییرات آب و هوایی را در همه استانداردهای جدید تضمین می‌کند.

پیش از دوره قرنطینه اخیر، هرگز تا این حد نسبت به محیط اطراف خود هوشیار نبوده‌ایم. پرندگان آواز می‌خواندند، هوا صاف و آسمان آبی تر از همیشه بود. ما همچنین آگاه‌تر شدیم که مدل اقتصادی کنونی، موجب افزایش دما و تداوم خسارت به  آب و هوا و جوامع ما خواهد شد. اثرتغییرات آب و هوایی واقعی است و باید با اقدامی فوری تبعات آن را برطرف کنیم.
با توجه به این موضوع، گروه کاری هماهنگی تغییرات آب و هوایی ایزو (CCC TF7) به تازگی راهنمای جدیدی را برای تدوین کنندگان استاندارد تهیه کرده است تا تغییرات آب و هوایی در همه استانداردهای جدید در نظر گرفته شود. راهنمای  شماره 84 ایزو  (راهنمای مربوط به تغییرات آب و هوا در استانداردها) با یک رویکرد هدفمند، اصول مرتبط و اطلاعات مفید را برای کمک به تدوین کنندگان استاندارد در مقابله با خطرات ، فرصتها و اثرات تغییرات آب و هوایی در امر استانداردسازی ارائه می دهد.
نیک بلایت ، هماهنگ کننده گروه کاری CCC TF7 که این راهنما را تدوین کرده است، اظهار داشت: همه صنایع  به کاهش شدت و سازگاری با تغییرات آب و هوایی نیاز دارند.
او گفت: از همه مهمتر، راهنمای 84 می تواند به افزایش آگاهی و درک در کل جامعه استانداردسازی، نه فقط آن‌هایی که در استانداردهای توسعه پایدار دست دارند، کمک کند.
این امر مربوط به استانداردهایی است که به صورت گسترده در بسیاری از صنایع استفاده می‌شوند، بنابراین در نهایت به سازمان‌ها کمک می‌کند تا در مقابل تاثیرات آب و هوایی آینده و نیز پرداختن به خطرات و فرصت‌های گذار به سمت کاهش کربن، انعطاف‌پذیری و آمادگی داشته باشند.
وی افزود: این راهنما برای استانداردهای موجود در صورت عدم توجه به مسئله تغییر آب و هوا، تجدید نظر را پیشنهاد می‌کند، تا جنبشی بزرگ به سوی پایداری در همه جا ایجاد شود.
راهنمای ۸۴ ایزو به وسیله گروه کاری CCC TF7 ، که بخشی از هیات مدیریت فنی ایزو می‌باشد، تدوین شده و همراه با راهنمای ۸۲ ایزو (راهنمای پرداختن به پایداری در استانداردها) است.

منبع: سایت ایزو
مترجم: آزاده علائی طالقانی، دفتر روابط عمومی و امور بین الملل

 
امتیاز دهی